Субота
18.05.2024
20:57
Форма входу
Категорії розділу
Історія Рівного [1]
Сучасне місто [2]
Рівнезнавство в школі [4]
Інше [0]
Пошук
Наше опитування
Чи потрібно вивчати в школі "Рівнезнавство"
Всього відповідей: 67
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

МОЄ РІДНЕ МІСТО

Бібліотека

Головна » Статті » Рівнезнавство в школі

ВСТУП ДО КУРСУ "РІВНЕЗНАВСТВО"

Рівнезнавство

Багато наукових відкриттів зараз здійснюється на стику різних наук, у сферах нових інтегрованих міждисциплінарних досліджень. А демократизація та гуманізація навчально-виховного процесу передбачають переорієнтацію  у навчанні та вихованні дитини. Основне завдання національної школи – гармонійно розвинена людина, яка втілює найкращі риси нашого народу: щедрість душі, гостинність, доброзичливість, працьовитість, талановитість тощо. Формування саме такої особистості стало надзвичайно важливою проблемою і для вчителів колегіуму. Згуртувавшись в команди однодумців, ми досліджували нові методи і прийоми навчання. Важливою умовою творчого світо- та самосприйняття особистості було обрано формування планетарного світогляду учнів. Отримавши деякий досвід, ми зрозуміли, що серед предметів шкільного курсу не вистачає такого, який би став повноправним, найбільш рухомим компонентом шкільної освіти, що найбільш повно реалізується на міжпредметній основі. Саме таким курсом могло б стати «Рівнезнавство», яке допоможе через знання малої Батьківщини формувати планетарний світогляд школяра. До характерних рис, що дозволяють виділити «Рівнезнавство» в якості окремого предмета для вивчення, потрібно віднести:

-                    інтегрований характер, який формує в учнів цілісне сприйняття регіону нашого міста на основі більш глибоких уявлень, які вони отримали при вивченні різних предметів;

-                    особливе значення виховної функції формування патріота, громадянина;

-                    вибір діяльнісного підходу в якості ведучого начала, оскільки при локалізації задач самостійні  і колективні дослідження школярів виходять за межі чисто учбових завдань і можуть в окремих випадках викликати громадський інтерес;

-                    незрівнянно більші можливості виходу на субрегіональні питання вивчення місцевого матеріалу в порівнянні з іншими шкільними предметами.

«Рівнезнавство», володіючи унікальними адаптаційними можливостями, виходить на проблеми, що лежать поза змістом інших шкільних дисциплін або тих, що розглядаються ними фрагментарно.

В реалізації введення в шкільний компонент курсу «Рівнезнавство» величезну роль відіграють програми і створені на їх основі підручники, що відображають особливості території міста Рівного. Їх створення базувалося на знаннях з історії, географії, укр. літератури та українознавства , на накопиченому багатому досвіді з краєзнавчої роботи. Результатом зусиль стала програма з курсу «Рівнезнавство».

В умовах школи вихідними даними про наше місто служать в основному матеріали, отримані також під час навчальних екскурсій, організації спостережень і практичних робіт у межах міста. В програмі передбачено 13 екскурсій, кількість яких може бути змінена вчителем.

Основною ціллю вивчення «Рівнезнавства» є допомога учневі у пізнанні історії, природи, населення, економіки рідного міста.

Категорія: Рівнезнавство в школі | Додав: Natalie (26.03.2010) | Автор: Наталія Хойна
Переглядів: 1564 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]