Неділя
19.05.2024
00:22
Форма входу
Категорії розділу
Історія Рівного [1]
Сучасне місто [2]
Рівнезнавство в школі [4]
Інше [0]
Пошук
Наше опитування
Чи потрібно вивчати в школі "Рівнезнавство"
Всього відповідей: 67
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

МОЄ РІДНЕ МІСТО

Бібліотека

Головна » Статті » Рівнезнавство в школі

ОПИС РОБОТИ ВИХОВНОГО ЦЕНТРУ "ПОШУК"

ОПИС РОБОТИ ВИХОВНОГО ЦЕНТРУ "ПОШУК"

 

Мета роботидолучення учнів колегіуму до історичного творення національного буття; розвиток активно-творчої, патріотичної діяльності учнів; формування потягу до пізнання історії, культури рідного краю, держави; залучення широких кіл учнівства до пошуково-дослідницької роботи з метою вивчення маловідомих сторінок історії і культури міста, краю, України; прищеплення любові до краю, держави, народу.

 

Завдання:           формувати національну свідомість, культурно-національні цінності в школярів; виковувати повагу до культури та історії рідного народу; активізувати краєзнавчий рух, пошукову діяльність учнівської молоді колегіуму; зібрати матеріал про історичні та культурні пам’ятки краю, міста; оформити зібрані матеріали на екскурсійних стендах, розкладках; підготувати групу екскурсоводів-краєзнавців для проведення екскурсій; створити умови для особистісного розвитку учнів.

 

Форми роботи:            1)масові: шкільні науково-практичні конференції, свято вулиці Шевченка, свята на національній основі (типу "Козацьких розваг"), тематичні вечори, присвячені державним святам, політичним подіям, приурочені історичним датам, краєзнавчі вечори, вікторини, подорожі до джерел рідної культури (до м. Острога, м. Дубна, м.  Почаєва, м. Луцька, м. Львова, м. Києва);

2)групові: екскурсії до краєзнавчого музею і співпраця з ним, організація роботи групи екскурсоводів, пошукової групи, участь у історико-краєзнавчих експедиціях, походах (туристичних і культурологічних напрямів), збір матеріалів, присвячених історичним і культурним пам’яткам м. Рівного, Рівненщини, зустріч з жителями вулиці Шевченка, земляками з метою запису спогадів, висвітлення роботи у місцевій пресі, в шкільних стіннівках, захист дослідницьких робіт на конкурсах екскурсоводів-краєзнавців, в МАН;

3)індивідуальні: опрацювання книг рівненських краєзнавців (О.Прищепи, Я.Поліщука, Г.Дем’янчука), робота в бібліотеці, в архіві.

 

Досягнення:       ІІ місце на міському конкурсі екскурсоводів-краєзнавців (тема екскурсії "Шевченко і Рівненщина" 1996 рік); ІІ місце на міському конкурсі і ІІІ місце на обласному конкурсі екскурсоводів-краєзнавців (тема екскурсії "Г.Лукашевич – наш славний земляк" 1998 рік); І місце на міському конкурсі екскурсоводів-краєзнавців за дослідження в рамках Всеукраїнської історико-краєзнавчої акції "Пам’ять" (1999 рік) і участь у Всеукраїнській краєзнавчій конференції "Збережемо пам’ять про подвиг" в місті Києві (2000 рік); ІІ місце у міському конкурсі-захисті дослідницьких робіт в MAH (тема роботи «Історія вулиці Шевченка в м. Рівному: минуле і сучасне»); ІІ місце на міському конкурсі екскурсоводів-краєзнавців (2004); І  місце на міському і ІІ на обласному конкурсі екскурсоводів-краєзнавців (2005); ІІІ місце на міському конкурсі екскурсоводів-краєзнавців (тема екскурсії «Вона жила небом, а наше земне життя її не цікавило», 2007 р.); ІІІ місце на міському конкурсі екскурсоводів-краєзнавців (тема екскурсії «Діяльність клеванського осередку «Просвіти», 2008 р.).

Категорія: Рівнезнавство в школі | Додав: Natalie (26.03.2010) | Автор: Наталія Хойна
Переглядів: 767 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]